تبلیغات
صفحه اصلی | افزونه وردپرس | نمایش مطالب تصادفی در وردپرس
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
Loading...Loading...
ارسال شده توسط :
در تاریخ :۱۳۹۳/۰۹/۲۲
تعداد بازدید :1870 بار
View Random Text

شاید بارها خواستید متنی رو به صورت تصادفی برای بیننده خود نمایش دهید.این متن می تونه خبری یا جمله ای از بزرگان و یا حتی به صورت حدیث باشه امروز تکه کدی را با هم بررسی خواهیم کرد که می توانید از آن در هر جایی که می خواهید متنی به صورت تصادفی نمایش داده شود را بررسی می کنیم.البته افزونه ای را هم به شما بعد از استفاده از راه حل معرفی خواهیم کرد که کار را برای شما راحت تر خواهد کرد.

 

 

  • استفاده از تکه کد برای نمایش مطالب تصادفی

 

با استفاده از تکه کد زیر می توانید هر مطلب که می خواهید به صورت تصادفی نمایش دهید.که می توانید هر جایی از سایتتان نمایش دهید. فقط کافی است ویرایش پوسته رو بزنید و در مکانی مناسب از header.php یا index.php قرار دهید.

<?php $str = array();

// rendom note set
$str[] = 'salam 1';
$str[] = 'salam 2';
$str[] = 'salam 3' ;

// show random note
echo $str[mt_rand(1,count($str)-1)]; ?>
  • استفاده از افزونه برای نمایش مطالب تصادفی

 

افزونه که قصد معرفی آن داریم Random Text نام دارد.از آخر این پست افزونه را دانلود کرده و فعال کنید.سپس وارد تنظیمات افزونه شوید و متن یا متن هایی که می خواهید به صورت رندوم نمایش دهد را وارد کنید شما حتی می توانید تنظیمات سفارشی تری را وارد کنید که حالت اول ندارد.به طور مثال می توانید بین متون زمان بندی یا بر اساس ip انجام دهید.کد زیر هم می توانید در ابزارک یا در هر جایی که می توانید متن تصادفی شما نمایش دهد قرار دهید.

< ?php randomtext('category'); ?>

همچنین شما می توانید در پست های خود یا پست های سنجاق شده خود از کد زیر استفاده کنید.

[randomtext random="1"]

کد زیر هم می توانید یک دسته خاص را نمایش دهید.

[randomtext category="دسته مورد نظر"]

   
admin
حدود چند سالی می شود که در زمینه طراحی و گرافیگ وردپرس فعالیت می کنم و لطف خدا تونستم روز به روز به تجربیاتم بیافزایم امیدواریم بتونیم با مطالب مفید میزبانی همیشگی برای شما عزیزان باشیم
شما هم می توانید از طریق فرم زیر نظر خود را با ما در میان بگذارید

ایمیل شما آشکار نمی شود


3 − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>